טכניקת צורפות מעניינת

יש כל כך הרבה עבודות שיצרתי במהלך השנים שקשה לי לבחור... לבחור מה אני רוצה להראות לכם... אני אוהבת את הכל והכל מרגש אותי...

הפעם אשתף אתכם בכמה צמידים שיצרתי – מזהב ומכסף כמובן – בטכניקה שאני ממש אוהבת שנקראת צריבה.

מה זה בעצם צריבה? הטכניקה הזו עובדת על ידי כך שמציירים או מדביקים ציור (בטכניקות שונות) על המתכת, מניחים אותה בחומצה בריכוז מאד מסויים (תהליך מאד מאד מאד מסוכן שדורש מעקב אחרי כללי זהירות ובטיחות ספציפיים!!!), וקורה תהליך שהחומצה צורבת את החלקים הגלויים, והחלקים שאינם גלויים (מכוסים בציור) למעשה נשארים כפי שהם ולא נאכלים על ידי החומצה. באופן הזה נוצר תבליט בצורת הציור.

היום הרבה צורפים כבר לא משתמשים בטכניקה הזו – מכיוון שיש מכונות שמחליפות את התהליך, כגון – תיכנון אותה תוצאה דרך תוכנת ריינו, או כאלו שמוסרים לצריבות פוטוכימיות בחוץ, אבל... בעיני אין כמו עבודת יד, אין לכך תחליף ולעולם לא יהיה. אני חושבת שאני אחד מהדינואורים הבודדים שעדיין משתמשים בטכניקה הזו (ויקום ויגיד קולגה שלי שגם הוא דינוזאור כמוני - מסקרן אותי לדעת...), עם מעט פיתוחים שפיתחתי לבדי, ואני גאה לשמר ולשמור על המקצוע כפי שהוא. מעבר לכך – אני מאד אוהבת לצייר, ובאופן הזה אני משלבת שני עולמות האהובים עליי כל כך – הציור והצורפות.

אז כאן אני מדגימה לכם דרך הצמידים היפים האלו את טכניקת הצריבה. כמובן שהיא מופיעה בעוד הרבה תכשיטים שיצרתי – אולי פעם הבאה אשתף אתכם בעוד כאלו.
 
x

#{title}

#{text}

#{price}